Forum strony wynikilotto.net.pl
Częstotliwość wypadania - Wersja do druku

+- Forum strony wynikilotto.net.pl (https://forum.wynikilotto.net.pl)
+-- Dział: Forum Wynikilotto (https://forum.wynikilotto.net.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Narzędzia Lotto (https://forum.wynikilotto.net.pl/forum-7.html)
+--- Wątek: Częstotliwość wypadania (/thread-4.html)

1 2


Częstotliwość wypadania - Admin - 07-20-2010

Statystyka dla lotto, mini lotto i multi multi, można wybrać od 2 do 100 poprzednich losowań (czy te opcje wystarczają?)

Statystyka pokazuje w tabeli wystąpienia każdej kulki w %, obliczane na podstawie ilości wystąpień dzielonej przez ilość losowań analizowanych *100%

Dla każdej statystyki wygenerowanej przez użytkownika jest pokazywany wykres, który można sobie zapisać na dysku! Jak wiadomo człowiek lepiej postrzega pewne zależności graficznie.

Dostępne pod adresem statystyki lotto


RE: Częstotliwość wypadania - SirMavins - 07-22-2010

Bardzo przydatna sprawa, ale czy można te wyniki np. "Częstość wypadania na daną ilość losowań" mieć od najczęściej do najrzadziej?
A liczby z taką samą ilością wystąpień od najmniejszej do największej w danym przedziale?

Mamy w kolejności: 1-2-3-4-5-6-7.
Ale wg częstości byłoby: 2-5-4-7-3-1-6.
Załóżmy, że 4 i 7 mają taką sama ilość, więc ustawione są jak podałem, a nie dowolnie.


RE: Częstotliwość wypadania - Admin - 07-22-2010

Czyli sortowanie? Zobaczymy, rzecz jest do ogarnięcia. Smile

Czy plik .csv otwieralny w excelu, dostępny do ściągnięcia po wygenerowaniu statystyki też się przyda? Big Grin


RE: Częstotliwość wypadania - SirMavins - 07-22-2010

(07-22-2010, 07:58 AM)Admin napisał(a):  Czyli sortowanie? Zobaczymy, rzecz jest do ogarnięcia. Smile

Czy plik .csv otwieralny w excelu, dostępny do ściągnięcia po wygenerowaniu statystyki też się przyda? Big Grin

Jakby jeszcze można było te wyniki w poziomie mieć a nie pionowo w tym pliku - tak ja się ze strony Pasko pobiera...czyli od najczęstszych do najrzadziej w danym przedziale losowań...wielkie dzięki.
A, mi główni chodzi o Mini, ale w MM też zapewne się przyda - jak nie mi to innym.

Smile


RE: Częstotliwość wypadania - Admin - 07-22-2010

tzn jak dokładniej?


RE: Częstotliwość wypadania - SirMavins - 07-22-2010

(07-22-2010, 08:49 AM)Admin napisał(a):  tzn jak dokładniej?

No rzeczywiście, napisałem, a...

Wybieram sobie z ilu losowań.
Dostaję wynik w tabeli: liczba, ile razy, %.
Mnie osobiście % jest niepotrzebny, ale nie razi.
Ale muszę szukać która liczba ile razy.

Załóżmy, że jest taka możliwość: ile razy, liczba, %.
Nie będę się kłócił o poziomo, bo widzę, że lepiej pionowo wychodzi, a samemu można sobie to zmienić jak się chce w excelu.
Grunt, że byłoby w tym pliku określone z ilu losowań i liczby ustawione od najczęstszej do najrzadszej.
Oczywiście takich plików można przecież sobie stworzyć ile się chce, choć na razie nie ma możliwości z jakiego przedziału - np. chce z 10 losowań, ale od 5 wstecz.

W załączniku wygenerowałem MIni z 20 losowań, przy czym "ostatnie 20" a nie dowolne 20.


RE: Częstotliwość wypadania - Spoke - 07-23-2010

" można wybrać od 2 do 100 poprzednich losowań "

100 to moim zdaniem za mało. Statystyka i jej odchylenia które nas interesują będą najlepiej zobrazowane na 100/1000/5000/ wszystkich losowaniach.

Na początek może wystarczyć 100


RE: Częstotliwość wypadania - SirMavins - 07-24-2010

(07-23-2010, 05:56 PM)Spoke napisał(a):  " można wybrać od 2 do 100 poprzednich losowań "

100 to moim zdaniem za mało. Statystyka i jej odchylenia które nas interesują będą najlepiej zobrazowane na 100/1000/5000/ wszystkich losowaniach.

Na początek może wystarczyć 100


Do mojej propozycji dodałbym możliwość wybierania np 10, ale z pominięciem ostatniego (ta liczba również określana).
Czyli np. wybieram od najczęstszej do najrzadszej z zadanej liczby loaowań, ale pomijam np. ostatnie i przedostatnie.

Ps. A tak w ogóle, to kolor mi się podoba tej strony!!!


RE: Częstotliwość wypadania - Admin - 07-24-2010

Nie mam na razie zbytnio czasu na te udoskonalenia ale biorę je pod uwagę Smile

Cytat:Ps. A tak w ogóle, to kolor mi się podoba tej strony!!!

Dzięki, tylko użytkowników brakuje, trzeba rozruszać forum, a będzie dobrze.


RE: Częstotliwość wypadania - SirMavins - 07-27-2010

(07-24-2010, 05:38 PM)Admin napisał(a):  Nie mam na razie zbytnio czasu na te udoskonalenia ale biorę je pod uwagę Smile

Cytat:Ps. A tak w ogóle, to kolor mi się podoba tej strony!!!

Dzięki, tylko użytkowników brakuje, trzeba rozruszać forum, a będzie dobrze.

Bo są wakacje.

A tak to wszystko jest OK, tylko Twój brak czasu...
Gdybym umiał to dobrze zrobić, sam bym to zrobił, ale Makra mi jakoś nie wychodzą...